Do you want to close the vacancy faster? Leave a request and we will contact you.

Leave a request

Де шукати ту роботу? (Частина 2)

Evotalents
Evotalents June 1, 2020

Тож, на чому ми зупинились.. Читайте першу частину статтi: Де шукати ту роботу? (Частина 1)

Де шукати ту роботу

Ваш нетворкінг (наявний і майбутній) – потужний канал пошуку роботи. Моя друга компанія знайшла мене завдяки відгуку про виступ технічного спікера, написаного мною після події в Facebook. З великою вірогідністю, чим більше досвіду ви отримаєте, тим рідше ви будете шукати роботу самостійно: вона знайде вас сама завдяки колу знайомств. Побудова нетворку – довготривалий процес, що потребує зусиль і часу. У цьому процесі допоможуть:

 • участь у професійних подіях і проактивність на них: задавайте питання, додавайте спікера з супровідним повідомленням після події, знайомтесь з колегами і компаніями на конференціях
 • досвід в якості волонтера у професійній спільноті
 • робота над open-source проектом
 • стати ментором для початківців на ІТ-курсах
 • виступати на подіях самостійно

Нетворкінг – не лише для екстравертів! Якщо викладачем ви себе не бачите, почніть з простого – розповідайте про свої кар’єрні цілі знайомим.

Окрім живих знайомств і спілкування, ваша Facebook-сторінка може стати ще одним інструментом пошуку роботи. Написати “шукаю роботу розробника”, як на мене, недостатньо: це наврядчи спрацює. Варто коротко, але конкретно, описати:

 • що ви вмієте
 • що ви зробили (а не робили) в попередній команді
 • яку цінність ви можете принести компанії
 • які задачі ви хочете виконувати в майбутньому
 • важливі для себе нюанси: домен, розмір компанії, її цінності
 • додати посилання на свої резюме, портфоліо
 • додати посилання людей, в яких можна запитати відгук про вас

Цей пост також можна розмістити на LinkedIn. Linkedin дозволяє шукати роботу пасивно і презентує вас як професіонала: рекрутери використовують у пошуці Linkedin у першу чергу, тож якщо ви класно попрацюєте над профайлом, вас знайдуть і вам запропонують! Якщо ви не знаєте як зробити свій профайл кращим, раджу:

 • скористатись цими порадами
 • переглянути вакансії вашого профілю і додати skills, які зустрічаються там найчастіше, у ваш профайл
 • переглянути профайли професіоналів вашої справи і взяти за приклад: зорієнтуватись яким чином і який саме досвід вони описують
 • написати класне summary: воно допоможе вам презентувати себе не лише як майбутнього колегу, але і як людину загалом
 • запитати рекомендації у колишніх колег: слова про реальну співпрацю з вами кажуть більше, аніж список skills 

Окрім пасивного пошуку, можна використовувати Linkedin і активно: підписатись на компанії, які цікавлять вас найбільше, підписатись на розсилку вакансій за ключовими словами, писати рекрутерам, які діляться вакансіями у стрічці новин. Якщо ви зараз у пошуці, не забудьте скористатись функцією “відкритий до пропозицій” (зі вказаними варіантами ролей) і написати про це в своєму summary або title.

Якщо ви розробник або дизайнер, то крім Linkedin вам можуть також допомогти професійні ресурси накшталт github, dribble, behance. Шукати активно там не вийде: на цих ресурсах немає можливості розмістити вакансію. Але рекрутери шукають кандидатів там частіше, аніж на сайтах працевлаштування, тож вказана фраза “looking for a challenging Ruby project” у вашому GitHub профілі або включена опція “available for hire” на Dribble також можуть допомогти вам знайти “ту саму роботу”. Ще один бонус цих ресурсів: команда найму бачить не лише текст з вашого резюме, але й приклади використання знань на практиці, ваші hard skills. 

Допомога ІТ-курсів, які ви закінчили – ще один варіант. Не всі ІТ-курси допомагають із працевлаштуванням, але запитати про це точно варто! Якщо цей варіант для вас недоступний, ви можете дружити з рекрутерами: просити їх написати, якщо з’явиться вакансія для вас, або написати про вашу кандидатуру у одному з незліченних рекрутинг-чатах України. І це ще не все! Також з пошуком підходящої вакансії може допомогти рекрутингова агенція у вашому місті: плюс в тому, що на відміну від рекрутерів, які працюють в одній конкретній компанії, вони мають багато клієнтів і, як результат, можуть запропонувати вам більше варіантів. Якщо ви вирішили обрати цей канал пошуку, пам’ятайте: за ваш найм платить компанія, а не ви.

Список каналів, якими я поділилась, не вичерпний: ось тут, наприклад, можна знайти більше ресурсів для пошуку вакансій в креативній індустрії, громадському секторі або стажувань. І навіть поза цими каналами пошуку, ви завжди можете використати власний неочевидний варіант! Наприклад, ви можете вивчити клієнтів digital-агенства, в яке ви мрієте потрапити, і написати блогпост для них, як Крістіна з цієї статті. Такий підхід точно виділить вас серед усіх кандидатів і покаже роботодавцю: так, ця людина не лише хоче, але й вміє!

Про автора: Iрина Сулацька

рекрутер в американському стартапі Matic, лектор в Lviv IT School і Ukrainian sourcing school, автор статей на HappyMonday і SourceCon. 6 років шукає і знаходить, а ще — переглядає сотні резюме і супровідних листів щомісяця. Допомогає початківцям і не лише зробити адекватне резюме і не розпорошуватися на шляху досягнення цілі — отримання «саме тої» роботи.

Iрина в Facebook та LinkedIn рада бути з вами на зв'язку.