#liureads The Book of Recruiting; Da Costa Style

Liuda Ziuman
Liuda Ziuman July 8, 2019

Ревью на книгу по рекрутингу

Якщо ви ще не читали The Book of Recruiting; Da Costa Style Діна Да Кости, можете не поспішати купувати книгу. Спочатку пройдіться по моїм тезам :) У бібліотеці нашої команди EvoTalents паперова версія, але, зважаючи на корисності для подальшого використання у роботі, як-то чек-листи та посилання, раджу електронну.

Взагалі, перед придбанням книги я читаю про автора. Ось вам коротке інтерв’ю з Діном.

У книзі мені найбільше відгукнулось:

Контактування з кандидатами

День 1 — перший контакт через email.

День 2 — пауза.

День 3 — другий контакт через дзвінок із фоллоуапом у соцмережу або смс (текст читає 80% кандидатів, хоча моя особиста статистика менша).

День 4 — пауза.

Дін радить повторити дії мінімум 3-5 разів (на моє особисте здивування) перед тим, як припинити всі спроби сконтактувати з кандидатом або ж поставити собі нагадування фоллоуапити кандидата щомісяця.

Перегляд URL-коду веб-сторінки

Чому я раніше не задумалась про пошук у LinkedIn серед підписників компанії? Та тому що LinkedIn обмежив доступ до цієї інфи ще 4 роки тому. Помітила, що Дін у своїй книзі 2018 року згадує немало юзабельних у 2013/2014 фіч. Усе ж, згадаю і я :)
За посиланням https://www.linkedin.com/company/cisco/followers?page_num=1&trk=extra_biz_followers
раніше можна було побачити список усіх підписників компанії Cisco.

Але тепер ми маємо доступ до аналітики по працівникам компанії (бачимо локацію, у яких вузах навчались, основні скіли): https://www.linkedin.com/company/cisco/people

10 правил сорсера

 1. Research comes first.

 2. Homepages are resumes.

 3. Always use the advanced search function when available.

 4. No access, no problem.

 5. Always look at the URL — моє улюблене :) про це, здається, я не втомлюсь говорити на кожній Ukrainian Sourcing School.

 6. No contact information, no problem.

 7. Executive search is easiest on the internet.

 8. Don`t stop at one search engine.

 9. A good sourcer knows when to use what for best results.

 10. Go beyond the basics.

Також Дін радить “thinking outside the box”, ділиться організацією робочого процесу, плануванням, правилами написання листів і опису вакансій, проведенням інтерв’ю та підкреслює важливість уміти організовувати свій час.

І все це Дін стисло виклав у 150 сторінках :)

Ще з корисного:

1. Sourcers/Recruiters Checklist: 13 Steps to Staffing Success, які Дін згадав у книзі.

2. The list of sites, tools, tips and tricks: thesearchauthority.weebly.com/tools.html, але сайт наразі не відкривається. Ось вам знайшла зашерений Steven Jiang список тулзовин Діна: medium.com/hiretual/a-complete-list-of-talent-sourcing-tools

3. Підбірка слайдів від Діна: slideshare.net/deandc43/presentations

4. The Complete List of Prohibited LinkedIn Plugins, але нагадаю вам про The Complete List of Blacklisted LinkedIn Plugins VOL 2. І на днях колега Марина поділилась плагіном, який трекає плагіни, які блокує LinkedIn.

Як умовивід

Прочитавши книгу, ви винесете інші кейси / більше / менше для себе. Лишаю вас наодинці та завершу цю оглядову статтю 4 складовими, які, на думку Діна, переводять рекрутера на наступний рівень:

 1. мультизадачність (і питання не про 2-3 задачі, а про 15+ одночасно);

 2. організованість;

 3. швидкість;

 4. тайм-менеджмент.