Do you want to close the vacancy faster? Leave a request and we will contact you.

Leave a request

EvoTalents Team: як ми живемо, працюємо, надихаємось

Evotalents
Evotalents February 3, 2022

Віддалена команда, рекрутери, рекрутинг, рекрутингова агенція

Нашу поточну рекрутинг-команду формують шість людей із різним підходом, але зі схожими цінностями (Маша, Аня, Вадим, Віка, Ілона, Люда). Зараз ми знаходимось у процесі пошуку нових колег, тому що запитів на підбір значно більше, аніж нас :) Для того, щоб ви змогли заглянути за лаштунки і порівняти ваші цінності з нашими, в цій статті ми розповімо про те, як ми живемо, співпрацюємо, відпочиваємо, спілкуємось, навчаємо і навчаємось, закриваємо вакансії, знаходимо своїх для себе і клієнтів, підтримуємо один одного, шукаємо натхнення.


Які ви як команда? Які особисті якості цінуєте найбільше?

Ми – команда про небайдужість, якість, зрілу комунікацію, постійне навчання і взаємодопомогу. В нашій команді працюють не тільки досвічені рекрутери, але й початківці: ми завжди охоче вкладаємось в їх навчання. Незалежно від довжини кар’єрного шляху до потрапляння в EvoTalents ми цінуємо в колегах одні і ті самі речі: чесність і відкритість, щиру цікавість і невгамовне бажання вчитись, високий рівень комунікації, адекватність і ініціативність, відповідальність і аналітичні навички.

Чого я точно не зустріну у вашій команді?

Мікроменеджменту, прихованої інформації, непрозорого нарахування коштів чи не проговорених очікувань: ми – невелика команда, тож маємо всі можливості бути відкритими, прозорими, підтримувати постійну комунікацію і зворотний зв’язок, які з радістю використовуємо.

З якими клієнтами співпрацюєте і як їх шукаєте і обираєте?

Ми дійсно обираємо клієнтів: все як в рекрутингу, де і компанія обирає кандидата, і кандидат обирає близьку по духу команду. Нам важливо, щоб наші клієнти розділяли наші цінності: ми не візьмемось за роботу з компанією, яка, наприклад, вважає людей лише “ресурсами” або веде не професійну комунікацію вже на старті обговорення співпраці, лише заради нових чеків. Нам важливі теплі стосунки з кандидатами, наша репутація і не просто закрити позицію, але й знайти “саме ту людину” в компанію, яка нам щиро відгукується.

Як співпрацюєте і будуєте комунікацію між собою і з клієнтами?

Спочатку про клієнтів. Кожен наш рекрутер напряму комунікує з компанією в окремому каналі, де також присутня наша Аня – client manager. Щоп’ятниці ми відправляємо клієнтам звіт про роботу за тиждень, але, насправді, комунікуємо з ними щодня: просимо подивитись на наші листи, задаємо уточнюючі питання про продукт, питаємо розширену версію відмови, щоб змінити стратегію пошуку, ділимось відкриттями після інтерв’ю з кандидатами, попереджаємо про коротку паузу у пошуці через вихідний.

Всередині команди ми спілкуємось не менш активно. Наш основний інструмент для комунікації – slack, проводимо мітинги в zoom, активно користуємось календарями, а також google drive – для ведення документації і збереження інформації, і trello – для ведення проєктів. Кожної середи і п’ятниці бачимось на статус-мітингах, а щопонеділка маємо навчальний дзвінок: зазвичай, Марина ділиться лайфхаками про роботу з базою або новинами про зміни в процесі, Лєна може розповісти про стратегічні плани чи поділитись звітом за квартал, Іра може обрати “болючу” для команди тему і допомогти розібратись в нюансах (наприклад, з персоналізацією у листах), Люда може розповісти про новий сорсинг-інструмент, а будь-хто з команди – поділитися цікавим кейсом з кандидатом, розповісти про його вирішення і разом з усіма іншими побрейнштормити над тим, як краще вчинити наступного разу. Ми маємо план таких зустрічей разом з темами на наступний місяць, який ми наповнюємо колективно: теми не обираються виключно менеджерами :) Раз на квартал ми підбиваємо підсумки, раз на рік ми всі відвідуємо стратегічну зустріч, час від часу бачимось на живих team buildings, а ще щодватижня говоримо з лідером команди рекрутерів (Ірою) на 1-1 зустрічах.

А який підхід в рекрутингу ви використовуєте?

Навіть прості речі ми робимо з unique evotalents approach: для нас важливі якість, персоналізація, глобальність сорсингу, чесні співбесіди, зануреність в продукт чи проєкт клієнта. Ми маємо турботливу операційну менеджерку (Марину), яка пильнує за стандартами і процесами, обговорення кейсів в дзвінках і проєкт EvoQuality, який дозволяє не поступатись нашим стандартам. Але навіть при наявності правил ми не обмежуємо рекрутерів в адекватному креативі, використанні розширень чи певної побудови сорсинг-стратегії: головне для нас – результат і якість.

Як і яких колег шукаєте в команду?

Ми не концентруємось на роках досвіду, проте, зазвичай, шукаємо людей, які вже мають хоч трохи практики в технічному рекрутингу, мають розуміння ІТ-ринку і його специфіки, розуміються на абревіатурах, що найчастіше згадуються в описах вакансій. Найголовніші must-have skills – проактивність, самостійність, вміння переключатись і занурюватись в нове з неймовірною швидкістю, класний рівень комунікації, пріоритет на якості, вміння думати і небайдужість, а ще – відсутність проблем з прийняттям зворотного зв’язку.

Яке бачення має СЕО, які цінності вона має?

Лєна дивиться вперед і ділиться з нами її баченням і цілями компанії. Вона – засновник, менеджер і людина про людей, тому її робота і комунікація всередині команди – про взаємопідтримку і турботу навіть у дрібницях: вона завжди привітає з прийнятою кандидатом пропозицією, запропонує відпочити як тільки побачить, що людина втомилась, надасть безвідсотковий кредит на великі, але дуже бажані, покупки накшталт MacBook. 

Їй важливо хто наші клієнти: робить все, щоб наші рекрутери допомагали ідейним продуктовим компаніям або невеликим аутсорс-командам, але з корисними проєктами. Цим ми робимо вклад у індустрію і саме тому ми дуже ретельно обираємо клієнтів всією командою. Лєна завжди підтримує ідеї команди і справді вміє делегувати: дає можливість проявляти і реалізовувати себе у різних проєктах всередині компанії без жадібності, тому наші колеги виростають і розвиваються швидко.

Як ви відпочиваєте, навчаєтесь і розвиваєтесь?

Ми працюємо виключно в цифровому просторі і, звісно, часами наш робочий час розтягується довше, ніж на 8 годин, виходячи за рамки “стандартного робочого дня”, тому відпочинок для нас, в першу чергу, – вимкнути оповіщення, встановити автоматичну відповідь в email, поставити статус в slack і не триматись за телефон в очікуванні нових повідомлень, знаючи про те, що команда точно впорається.

В нас багацько колег з Дніпра і вони час від часу збираються не лише попрацювати разом, але й просто випити кави. Інколи ми дивимось шоу разом: в нас не вийшло поїхати в Норвегією командою, але ми подивились на північне сяйво онлайн. Вживу вітаємо колег з Днем Народження, якщо живемо в одному місті, щороку граємо в Secret Santa, а до пандемії проводили стратегічні зустрічі, поєднуючи їх з відвідуванням нової країни. Крім того, ми приїжджаємо на офлайн-події в різні міста, навіть якщо виступаємо не ми, щоб підтримати колег і обійняти один одного. 

Навчаємось ми багато і по-різному. Всередині команди маємо повний доступ до відео-уроків і вебінарів EvoTalents School, нашої корпоративної бібліотеки, а ще – маємо змогу купити професійні книжки і піти на фахове навчання, тому що компанія в цьому допомагає (50/50). Ми маємо командний канал #knowledge_base у slack, де щодня ділимось один з одним статтями, відео і дослідженнями, які здались нам корисними. Проводимо щотижневі понеділкові командні дзвінки, ціль яких – дізнатись нове. Маємо для новачків всеохоплюючий план адаптації на перші 3 місяці, і внутрішній EvoQuality проєкт, який дозволяє розібратись з усіма нюансами процесів, і бібліотеку інформації про наших клієнтів. Якщо цього замало, то до будь-якого з нас можна прийти з питанням “слухай, що почитати чи подивитись, щоб розібратись в Х?” і всі ми поділимось нашими улюбленими посиланнями, яких вистачить на кілька тижнів вперед :)

З якими позиціями найчастіше працюєте?

З чим ми тільки не працювали :) В нас немає технологічних побажань – ми готові заглибитись в будь-яку нову технологію чи домен і вважаємо швидкість освоєння нової інформацією своєю суперсилою! Цього року найчастіше стикались з Front-end, PHP, AQA і DevOps вакансіями, але і над запитами з зірочкою (Linux Engineer, Lead Security Engineer, Engineering Manager) встигли попрацювати. Насправді, великий плюс роботи в агеції якраз в тому, що ти не лише працюєш з різними технологіями, але й стикаєшся з великим різноманіттям предметних областей, в які маєш змогу зануритись з головою, – кожен наш рекрутер спілкується з компанією-замовником напряму і щодня, тож має змогу вивчити продукт і його цінність від “а” до “я”.

Якими інструментами в рекрутингу користуєтесь?

Допомагаємо з LinkedІn Premium. В якості ATS використовуємо CleverStaff. Trello використовуємо для ведення проєктів і роботи з теплими кандидатами. Спілкуємось в Slack, активно використовуємо Google Drive і Google Calendar. Для роботи з листами обрали MixMax, сорсингові стратегії зберігаємо в Google Sheets, а ще маємо TurboHiring. 

Які бонуси я отримаю з вами?

Ми не маємо обмеження щодо days off і тривалості днів відпочинку, оплачуємо книжки в корпоративній бібліотеці, відвідування навчальних курсів і тренінгів, коворкінг (50/50), якщо тобі набридло працювати з дому, і повністю беремо на себе ведення бухгалтерських справ, а ще – не обмежуємо у виборі банку. Крім того, ми не маємо сталого графіку: Іра, наприклад, двічі на тиждень ходить в обід на пілатес, а Лєна не планує дзвінки в четвер, тому що проводить час зі своєю донькою. Головне для нас – результат і якість, з якою він був досягнутий, а не кількість робочих годин чи особливості твого графіку. Ми невелика команда, тому маємо змогу бути максимально орієнтованими на людей і з задоволенням нею користуємось.

Чому ваші колеги працюють саме з вами, а не деінде ще, чому обрали і обирають вас роками, що цінують найбільше?

Найчастіші відповіді на це питання – люди і атмосфера. Ми підтримуємо один одного, завжди готові прийти на допомогу колезі чого б не стосувалось його чи її питання: прохання подивитись на сорсинг-стратегію “свіжим поглядом” під час короткого дзвінку чи підказки про те, як відправити подарунок від Secret Santa щасливчику в іншу країну. Ми різні, однак сповідуємо схожі цінності, а ще ми невелика команда, тож collaboration and recruitment with a soul – це про нас.