Do you want to close the vacancy faster? Leave a request and we will contact you.

Leave a request

Як писати кандидатам у Telegram? Інтерв'ю з Дімою Поночовним, Head of Sourcing в MatcHR.

Evotalents
Evotalents November 12, 2021

Рекрутинг, сорсинг, рекрутер в телеграм, письма кандидатам

Сьогодні Діма Поночовний, Head of Sourcing в MatcHR та спікер в EvoTalents.School, поділиться з нами секретами написання листів кандидатам у Telegram та розповість, як зробити так, щоб уникнути блокування в Телеграмі.

 • Привіт. Розкажи, будь ласка, нашим читачам трохи про себе.

 • Привіт. Зараз я Head of Sourcing у голландському стартапі MatcHR. У сорсингу я вже 7 років, у мене в команді 18 сорсерів, я працював з такими компаніями, як: Booking, Mollie, Wise, TikTok, Canva і т.д. Моя мета – допомагати сорсерам та рекрутерам знаходити нові технології, автоматизувати, вчити їх працювати з даними, розвиваючи цим сорсинг в Україні. Активно виступаю на SourceCon, SOSU, IT HR Forum.
   

 • Яке слово ти використовуєш в роботі найчастіше?

 • Дедлайни! А якщо серйозно, то для сорсингу найважливішими словами я вважаю: дані, фаннели, конверсії та KPI. У моїй команді ми намагаємося застосовувати data-driven підхід і підкріплювати свої гіпотези та спостереження за допомогою даних (аналізу ринків, reply rates, open rates, конверсії зацікавлених кандидатів до насоршених тощо)
   

 • А чи є якісь слова табу, які ти намагаєшся не вживати під час спілкування з кандидатами?
 • Найкраще уникати слів на зразок "хороший колектив, крутий проєкт, дружна команда, бо це дуже заїжджені фрази". Важливо дати подробиці та унікальність. Також не рекомендую використовувати слова, які зобов'язують до чогось, типу "ваші обов'язки, ви повинні робити", і т.д. Важливо показати, що нового та класного людина зможе отримати, потрібно говорити все про кандидатів та що корисного є у вас для них!
   
 • А які месенджери ти найчастіше використовуєш, щоб достукатися до кандидатів? Та коли варто їм туди писати?
 • Насамперед ми використовуємо LinkedIn повідомлення та InMail, оскільки це найзручніші способи для кандидатів. Якщо вони не відповідають, то ми пишемо на пошту. В одному з фолів-апів можна запитати: "Де вам зручніше переписуватися?". Якщо кандидат відповів, наприклад, Telegram, то сміливо пишемо туди. Що стосується холодних листів у месенджерах, то часто досвідчені розробники вказують Skype, тоді можна написати там. Telegram і FB месенджер – досить особисті соціальні мережі, тому там не варто "впарювати" вакансію першим повідомленням. Важливо спочатку відправити просте, коротке та ненав'язливе повідомлення, не будьте надто pushy.
   
 • Тебе колись блокували в ТГ після твоїх листів кандидатам? Поділишся лайфхаками, як писати їм у ТГ так, щоб тебе не блокували?
 • Як я й написав, найкраще використовувати дуже обережну тактику та спочатку налагодити контакт. Нульовим (та найважливішим!) кроком буде купити 1-2 Sim-картки та створити собі робочі профілі для ТГ. Важливо перед тим, як писати, прогріти їх хоча б 1-2 тижні (вступити в групи про IT, відправити повідомлення друзям, щоб вони вас додали теж; все як у LinkedIn), це допоможе уникнути бану особистого акаунту з усім архівом знань і фото;)
  Далі я раджу використовувати дві стратегії для того, щоб уникнути бану:
 1. Перша (більш робоча та може дати результат відразу): вам потрібно знайти телеграм розробника та відправити коротке повідомлення з текстом на кшталт:
  "Доброго дня, Ім'я.
  Не хочу вас надовго відволікати, швидше за все, у вас багато роботи), я на днях надсилав вам повідомлення про "Компанія" на пошту. Можливо, воно потрапило у  спам/промоушнз, ​​буду радий почути вашу відповідь і бути на зв'язку."
  Ми начебто і не впарюємо вакансію в особистій соц.мережі, а посилаємось на те, що писали в іншому місці та переймаємось, чи дійшло. Отримуємо вже зовсім інший посил тексту. Я думаю, це доречніше на такому ресурсі.
 2. Друга стратегія більш довга, але цікава: ми починаємо спілкування з кандидатом у вигляді питання і кажемо, де знайшли профіль. Наприклад,
  "Я знайшов ваш контакт у LinkedIn і не міг не написати тут, особливо дізнавшись, що ви учасник групи react native kyiv, я теж є членом цієї спільноти." 
  Можна також написати, що в LinkedIn часто губляться повідомлення, а ви були б раді бути корисним, може не зараз, а в майбутньому, тощо.
  Ви можете почати з простого дружнього спілкування і відправлення корисної інформації, та лише потім – обговорення вакансії.
 • Дімо, дякуємо тобі за такі цікаві та корисні відповіді!

Якщо у вас бажання обговорити ці поради зі статті, поставити питання Дімі чи поділитись своїм досвідом, чекаємо вас тут.

А ще більше про те, як рекрутер повинен писати кандидату, щоб потрапити прямо "в ціль", які вони – креативні листи, що таке кастомний підхід і чи потрібен він, Діма розповість на курсі "Рекрутинг: комунікації з кандидатами", який стартує вже зовсім скоро!