Do you want to close the vacancy faster? Leave a request and we will contact you.

Leave a request

З рекрутингу в ІТ-рекрутинг: історія рекрутерів, які перейшли в ІТ

Evotalents
Evotalents September 13, 2021

рекрутинг, ит рекрутинг, рекрутер, ит-рекрутер

Як часто ми чуємо різні історії успіху? Або ж розповіді про те, як багато років хтось працював в одній сфері, а потім змінив сферу діяльності та почав успішно самореалізовуватись на новому місці? 

Сьогодні ми хочемо поділитись схожими історіями, а саме історіями рекрутерів Вадима та Вікторії, які доволі довго працювали в рекрутингу, а потім вирішили змінити напрямок і перейшли в ІТ-рекрутинг. Когось це замотивує, хтось впізнає у цих історіях себе, а комусь буде просто цікаво почитати цікаві історії з життя колег.

Зараз ми познайомимось з Вадимом, котрий після 5 років в рекрутингу прийняв рішення спробувати себе в ІТ-рекрутингу, пройшов курси “ІТ-рекрутинг з нуля” в EvoTalents.School, отримав оффер у EvoTalents одразу після закінчення курсу та почав працювати ІТ-рекрутером. Як сказав Вадим: “Я дууууже радий, що так все склалось і зараз я в ІТ, а не на попередній роботі”.

-Вадиме, привіт, розкажи, будь ласка, ким ти працював до того, як потрапив в ІТ-рекрутинг? 
-Привіт. Працював HRом-рекрутером у національній логістично-дистрибуторській компанії.

-Якою була головна причина спробувати себе в ІТ-рекрутингу?
-Перш за все, це відсутність розвитку, однотипна рутинна робота та топтання на одному й тому ж самому робочому місці майже 5 років (сам зараз не розумію, чому я раніше нічого не хотів змінити!) без будь-якої перспективи рости вгору у сфері рекрутингу.
Банально набридло "витрачати" свою, скажімо, “молодість”(сказала людина, якій 28 років :) на роботу, яка вже не приносить задоволення, а є просто засобом виживання.

-Чи довелось тобі зіткнутися з якимись труднощами під час переходу з рекрутингу в ІТ-рекрутинг?
-Не зовсім, бо мав стаж у рекрутингу майже 5 років (ооооо так, я цим буду вихвалятись при кожній зручній можливості :). 
Звісно, були незнайомі мені терміни, сленг і тд., але влиття пройшло максимально плавно та без катастрофічних наслідків для себе й оточуючих.

-Якими трьома словами ти можеш описати «рекрутинг»?
-Пиши, дзвони, говори. 
-А «ІТ-рекрутинг»?
-Читай, достукуйся, перемагай!

-Що тобі найбільше подобається саме в ІТ-рекрутингу, чому все-таки обрав розвиватись далі саме у цій сфері? 
-Нові та, головне, цікаві знання та челенджі, абсолютно дзеркально протилежна робота тій, яка була в рекрутингу до того. 
Друзі, які працюють в ІТ, постійно підштовхували приєднатись до них на їхню темну сторону :), плюс карантин дав поштовх спробувати почати рухатись в напрямку ІТ, ну і заманлива фінансова складова, куди ж зараз без того.

-Які поради ти б зараз дав сам собі в момент переходу в ІТ? 
-Не лінуйся, не сиди на місці та читай/поглинай більше інформації!!!
Не бійся юзати нові/невідомі фічі!

Дякуємо Вадиму за відповіді, які справді мотивують рухатися вперед. Далі своєю “історією перевтілення” поділилась Вікторія, яка також отримала оффер від EvoTalents після закінчення курсу “ІТ-рекрутинг з нуля” і приєдналась до EvoTalents Team:

-Привіт. Поділись з нашими читачами, чим ти зараз займаєшся?
-Я – рекрутер в IT-сфері :)

-А чому ти вирішила перейти з рекрутингу в ІТ-рекрутинг?
-В рекрутингу я вже більше 5-ти років. В 2020 році була криза у зв’язку із COVID-19, моя компанія відчувала себе не найкраще, тому я шукала змін. Якщо ти рекрутер не з ІТ, то в маленькому Івано-Франківську не так багато вакансій, а з хорошою ЗП їх ще менше. Мене цікавила тільки прогресивна сфера. Remote відкрив для мене безліч пропозицій, а ІТ-сфера стала натхненням :)))

-Чи був у тебе чіткий план переходу в ІТ? Які кроки та етапи ти для себе виділила?
-Звісно, я ж стратег :) Мене, як рекрутера, ще не було в IT-сфері :) Хвала ютубу, я переслухала сотні відео про цю "кухню". Мене зарядила позитивом Віка Придатко та People First Club, завдяки якому я дізналася про курси ІТ-рекрутингу з нуля в EvoTalents.
Кроки були такі: 

  • Знайшла крутого вчителя англійської мови онлайн, займаюсь 2 рази на тиждень, ціль - розмовний рівень.
  • Зареєструвалась на LinkedIn та DOU (маст хев :), протестила усі інструменти, які використовують рекрутери, підписалась на ютуб-канали.
  • Знайшла курси, які тривають 1 місяць (оптимально), з адекватною ціною,  з крутими спікерами (так і було), з практичними завданнями. За цими критеріями EvoTalents виявились найкращими, і я досі так вважаю!

-Які основні відмінності ти можеш виділити між роботою рекрутером та роботою ІТ-рекрутером? 
-В ІТ-сфері захантити кандидата набагато складніше :)

-Чи виникали у тебе якісь складнощі, коли ти починала працювати в ІТ-рекрутингу? Та які цікаві/яскраві моменти тобі запам‘ятались з того періоду?
-Тут значно менше живого спілкування, мені його якийсь час не вистачало. Приємно вразило, що віддалена співпраця (remote) з командою може бути такою продуктивною і теплою. Після курсів я одразу отримала оффер від компанії EvoTalents, і в мене були найкращі ментори!

-Як ти вважаєш, на що слід звернути уваги всім рекрутерам, котрі теж планують перейти в ІТ-рекрутинг? Які б ти хотіла їм дати поради?
-Рекрутинг в ІТ/не ІТ дуже відрізняються. Порадила б поспілкуватись із тим, хто вже працює в цій сфері. Або піти на курси рекрутингу, і там дізнатися все, що цікавить!

Дякуємо Вадиму та Вікторії за відповіді. Сподіваємось, що вам, друзі, було теж цікаво та корисно їх почути. Можливо, саме ці відповіді надихнуть вас на зміни, або допоможуть наважитись зробити те, про що ви давно мрієте. 

Якщо ви теж хочете поділитись своїми історіями, або поставити питання ІТ-рекрутерам з EvoTalents, надсилайте свої повідомлення сюди