Один день із життя рекрутера на фрілансі

Liuda Ziuman
Liuda Ziuman November 24, 2018

Как работать рекрутер удаленно

Коли я тільки світчнулась у рекрутинг — а це зо три роки тому — перевагою була моя емоційність. Згодом її довелось відшліфовувати методикою Getting Things Done (GTD). З налаштованістю бути всюди та допомагати всім я не встигала за 8-годинний день виконувати заплановані задачі. Понаднормовий графік в один момент призвів до вигорання. Тому я:
1. Пішла читати поради Девіда Аллена (він же започаткував GTD) як упорядкувати справи. Завантажити одну з книг можете за допомогою Telegram бота.

2. Протягом тижня в google таблиці записувала всі свої дії, навіть похід у вбиральню. Якраз тоді і виявилось, що мій час з’їдається зупинками поговорити з колегами.

3. Залучилась технікою Pomodoro, використовувала наліпки “не турбувати”, усі домовленості прохала колег фіксувати через email.

Також тестувала Wunderlist, підключала ботів-помічників у Slack, Evernote лишився тільки для особистих нотаток.

Сьогодні у мене 3 звички:

1. Усі робочі та особисті(!) зустрічі / дзвінки / поїздки / сеанси заношу в календар. Таким чином, я випрацювала звичку та зняла непотрібне навантаження на пам’ять — я проти захламлення мозку та дому. Повірте, згодом друзі прохатимуть вас надсилати запрошення у календар :)

2. Для задач ми командою використовуємо Trello, також у мене є окрема борда зі своїми особистими задачами. До того ж, нашу з чоловіком останню поїздку я планувала саме через цей інструмент.

Планирование целей в трелло

3. Для трекання часу на певну задачу включаю Forest. Я вказую проміжок часу та починає рости віртуальне дерево. Якщо відкрию на телефоні Facebook чи іншу соцмережу, дерево загине.

Майже рік я працюю віддалено в команді EvoTalents. Скажу відверто, перші місяці було непросто оперувати своїм часом — у мене зникло відчуття розмежування дому та роботи, і це не зважаючи на вибирання в коворкінги та кав’ярні.
 

І, нарешті, хочу поділитись одним днем зі свого рекрутерського життя (тут має бути емоджі, який попиває коктейль за ноутбуком):

5:30-7:30

Ранкове пробудження, гімнастика, сніданок, збори себе + 15 хвилин на читання книги.

7:30-8:00

Планую свій день та інші 15 хвилин переглядаю профільні канали у Telegram. Ділюсь підбіркою:

Ukrainian Sourcing Community (щоп’ятниці новини)

Ukrainian Recruiting

Recruiting Tools & Hacks

Potok

AmazingHiring

Recruterka

Recruitoria

HR-аналитика

8-8:30

Йду в пошту, Skype, LinkedIn, Facebook. Відразу відповідаю на повідомлення та не накопичую їх. У мене на ноутбуці стоять сповіщення зі спливаючим вікном про електронні листи (я відписана від непотрібних розсилок) та повідомлення у Telegram (канали на mute). Також у IN та FB я відхиляю заявки від незнайомих та без супутнього листа.

8:30-10:30

Працюю з першою позицією. Взагалі, у роботі в середньому 3 позиції, та я розподіляю час на роботу по кожній в 1,5-2 години.

10:30-11:15

On-line спілкування з Team Lead (якщо це понеділок).

11:15-14:00

Переварюю розмову та берусь за другу позицію.

14:00-15:00

Обід, прогулянка + аудіокнига (підкасти на телефоні), почитати/переглянути ютюб.

15:00-17:00

Працюю з третьою позицією.

17:00-17:15

Підсумки дня.

19:30-20:15

Мітинг командою (якщо це середа).
 

Звичайно, мій ідеально розписаний графік розбавляють посиденьки над описом позиції та розміщення її в профільних групах у Skype, Facebook, Gitter, Telegram / триваліше спілкування з кандидатами / особисте листування з друзями / прихід кота на коліна / обговорення нової задачі та перепланування. Але ці моменти некритичні, у порівнянні з паузою у роботі, коли кандидат відхиляє офер. Тоді я беру декілька годин на відволіктись-переключитись.

Також рекрутинг розбавляють задачі з аналітикою (коли потрібно проаналізувати ринок кандидатів із певним стеком) та перегляд вебінарів від eTutor Academy, HeadHunter,  Amazinghiring або ж останній MarHR марафон.

А, взагалі, непомітно плине час, коли виникає натхнення запилити до 2 ночі командні наліпки або ж пройти черговий етап Sourcing Games.

Такий він — #souldrivenhiring :)

 

EvoTalents Recruiter