Have a burning deadline for a vacancy? Delegate it to us! Fill out the form and we will contact you today

Leave a request

Про особистий бренд для рекрутера — як, де та навіщо?

Evotalents
Evotalents April 6, 2023

Вперше поняття "особистий бренд" виникло у лексиконі маркетингу в 1897 році у книгах Тома Пітерса, американського автора практик з управління. Більш активно цей термін почав використовуватися в момент, коли надані товари або послуги від різних виробників не мали виразних технічних відмінностей. Який товар вибрати, якщо всі вони виконують одну й ту саму функцію і, загалом, не сильно відрізняються один від одного? Тоді маркетологи вирішили робити наголос на тому, щоб товар або послуга викликала у людини хорошу асоціацію, за якої вона віддасть перевагу їхньому сервісу замість конкурента. 

Згодом культура особистого бренду поширилася набагато далі товарів — зараз особистий бренд намагаються розвивати не тільки рекрутингові компанії, а й окремі фахівці. Рекрутинг не став винятком, тож зараз ми розглянемо, як рекрутеру розвинути свій особистий бренд та які переваги це принесе. Одразу дякуємо Юлії Гаврилюк — Sourcing Lead Don’t Panic Recruiting Agency за корисний матеріал та інформацію для статті. 

Навіщо потрібен особистий бренд?

Багатьох фахівців може зупиняти той факт, що побудова особистого бренду — гра в довгу. Ви не побачите результатів у перший тиждень, і навіть скоріше за все в перший місяць. Так, на це підуть ваші ресурси й час, якщо ви вирішили зайнятися цим самостійно. Але в результаті, фахівець, який розвиває особистий бренд, отримає наступні переваги:

 • Впізнаваність. Перше й основне — вас стануть впізнавати. Під "впізнавати" ми маємо на увазі те, що кандидат, скоріш за все вже чув про вас або про рекрутингову агенцію чи іншу компанію, де ви працюєте. Вони самостійно стежитимуть за новими вакансіями, які ви публікуватимете, що зі свого боку прискорить процес найму співробітників. 

 • Ширший нетворкінг. З особистим брендом ви швидше і легше зможете контактувати з колегами та обмінюватися досвідом, або анкетами кандидатів. 

 • Професійне зростання. Щодня ви будете цікавитись новою інформацією,  почнете більше читати та вивчати релевантні теми, що буде позитивно впливати на ваш професіоналізм.

І найважливіше – особистий бренд завжди буде з вами, де б ви не були, в якій би компанії ви б не працювали. А особлива перевага особистого бренду в тому, що це і легше прийняття на роботу вас, як фахівця. Погодьтеся, що розвинений профіль і коло зв'язків IT рекрутера може іноді сказати про нього більше, ніж резюме.

З чого почати

У більшості випадків, професіонали вже розвивають свій особистий бренд, навіть не підозрюючи про це. Відбувається це з публікацією кожного нового посту в LinkedIn, FB чи Instagram (якщо він присвячений професійній тематиці), при публікації вакансій і навіть відповіді кандидатам. Ось кілька простих порад, за допомогою яких можна почати розвивати ваш особистий бренд, якщо ви ніколи цього не робили:

 • Прийміть той факт, що ви не побачите відразу результати. Тому не впадайте у відчай, якщо не почнете отримувати мільйон лайків у перший тиждень. 

 • Намагайтеся публікувати пости двічі на тиждень упродовж місяця. Такий алгоритм допоможе вам виробити звичку і залучити першу аудиторію. 

 • Записуйте ідеї для майбутнього контенту. Відкривайте блокнот або нотатки щоразу, коли до вас приходить думка. Використовуйте ці нотатки під час написання постів. 

 • Читайте книги й новинні канали. Слідкуйте за свіжою інформацією у сфері рекрутингу, це допоможе вам сформувати свою точку зору, обізнаність і дасть можливість бути "першовідкривачем" для вашого кола послідовників (followers). 

 • Звертайте увагу на спілкування з кандидатами. Іноді з рекрутингу персоналу можна почерпнути багато цікавої інформації, а потім описати власний досвід колегам.

Ваше головне завдання на момент початку роботи над особистим брендом — це взяти за звичку створювати контент. Саме на етапі "звикання" до написання матеріалу, багато хто відкидає цю ідею. Тому протягом трьох тижнів постарайтеся налаштуватися і приручити себе на створення нових ідей для постів.

Які платформи використовувати?

Ви можете використовувати будь-які відомі вам соціальні мережі. В ідеалі було б приділяти час кожній з наявних платформ. Наприклад, створювати подкасти на YouTube, писати новинні нотатки в Telegram або навіть знімати з легкою подачею тематичні ролики в TikTok. 

Звісно ж, основну увагу на початку розвитку особистого бренду ми радимо приділити LinkedIn, оскільки це основний інструмент під час роботи хед хантера. За допомогою даної платформи ви можете швидко зібрати навколо себе аудиторію колег та кандидатів, а також легко ділитися своєю професійною думкою та досягненням. Тож ось кілька поетапних порад, які зроблять ваш профіль більш цілісним:

 1. Повністю заповніть профіль. Перевірте всі поля, які залишилися у вас порожніми та додайте інформацію. 

 2. Регулярно пишіть і публікуйте пости. При цьому, звертайте увагу на те, якого типу фотографії ви вибираєте для публікацій на тій чи іншій платформі. Наприклад, для LinkedIn краще використовувати ваші особисті фото з чотирилапими друзями, дітьми чи просто ваші фото (але в жодному разі не фото “дивіться, яка гарна”).  

 3. Лайкайте. Проявляйте активність у мережі за допомогою простих вподобайок колегам. 

 4. Залишайте розгорнуті коментарі. Діліться своєю точкою зору під постами інших користувачів. 

 5. Спілкуйтеся в особистих повідомленнях. Константна відповідь на всі повідомлення приверне увагу LinkedIn і він буде частіше вас показувати.

 6. Завжди відповідайте на коментарі під своїми постами. Прості відповіді допоможуть розвинути лояльність вашої аудиторії.

Що публікувати?

Часто, саме на етапі початку написання постів багато хто залишає ідею розвитку профілю. Нехай невідомість білого аркуша вас не лякає, адже є багато варіантів того, про що може написати навіть новачок. Для початку, визначтеся з тим, який вид посту ви хотіли б отримати у фіналі.

 • Пост-розповідь. Аудиторії буде легше з вами познайомитись за допомогою розповіді про вас і про ваш досвід. Напишіть про те, як ви увійшли в цю сферу, поділіться своїм першим фак-апом або навпаки, успішними кейсами. Останні цікаво почитати, як кандидатам, так і вашим колегам. 

 • Пост-експерт. Поділіться своїм досвідом, розкажіть про те, як проходить ваша робота, які інструменти використовуєте і на яких платформах. Не бійтеся розповісти про те, як це робите саме ви, оскільки для когось ваша щирість може відкрити Америку.

 • Пост-опитування. За допомогою опитувань ви зможете не тільки збирати для себе корисну статистику, а й контактувати з аудиторією. Оскільки, як правило, такий інтерактив, як опитування легко залучає користувачів. 

 • Пост-допомога. Якщо ви відчуваєте необхідність допомогти людині з пошуком роботи, чому б не опублікувати відповідний пост? Це також можуть бути публікації з пошуком IT спеціалістів для благодійного проєкту. 

 • Пост-відео. Спробуйте зацікавити свою аудиторію, проявивши креативність за допомогою відеоряду. Згодні, фільмування монтаж і обробка займуть більше часу, ніж просто написання поста. Але погодьтеся, що відеопрезентація іноді має більш привабливий вигляд, аніж просто текст. Це також може бути просте відео з описом вакансії або оголошення події.

Якщо підсумувати, то ваш контент на LinkedIn має бути інформативним і корисним. Пам'ятайте, що через пости ви спілкуєтеся з живою аудиторією, якій також має бути цікаво читати матеріал. Тож ось порада від копірайтера EvoTalents:

Пишіть інформативно, але з душею. Саме ваш стиль написання і ваші думки додадуть відмінну цікавинку до вашого контенту, який надалі стане частиною вашого особистого бренду.

Ось ще кілька порад, які зроблять ваш контент більш органічним:

 • Не видавайте репости за свої думки. Завжди доповнюйте допис своєю ідеєю. 

 • Використовуйте тільки релевантну інформацію, що відповідає вашій діяльності. 

 • Пишіть грамотно. 

 • Пишіть на різноманітні теми.

Ну й остання порада — тримайте при собі блокнот або нотатки в телефоні, адже ніколи не знаєш, коли тебе відвідає геніальна ідея.

Якщо потрібна допомога

Написання матеріалу може даватися з початку нелегко. Навіть досвідчені копірайтери з часом стикаються з такими проблемами, як творче вигорання, незнання, що писати та де брати ідеї. Тому не соромтеся використовувати інструменти, які допоможуть зробити ваш контент більш органічним та грамотним.

Після того, як ви почнете активно вести та розвивати свій профіль, будьте готові зіткнутися з різною реакцією, зокрема і з хейтом. У нас в команді непаніків заведено вітати  “з твоїм першим хейтером”, тому що це означає, що тебе читає значна кількість людей, а це вже успіх :) 

І тут важливий момент — вам доведеться відповідати на коментарі навіть хейтерів і бути готовим, що цей ваш коментар прочитають і всі інші. Тому запасіться не тільки терпінням, а й моральною витримкою з душевною рівновагою. І пам'ятайте, ваша плідна праця обов'язково перетвориться на гідний результат:)